>> Lité podlahy >> Samonivelační lité podlahy (výhody)

Samonivelační podlahy (výhody)

Perfektní volba pro podlahové vytápění

Podlahové topení

Samonivelační anhydritové hmoty jsou vynikající volbou, jestliže uvažujete o podlaze pro podlahové vytápění. Hmota se rovnoměrně rozlije po celém povrchu a dokonale vyplní jakékoli dutiny a prostory okolo trubek podlahového topení. Navíc díky použité technologii nevznikají žádné vzduchové dutinky ve vylitém materiálu. Tímto dochází k minimalizaci tepelných ztrát při přenášení tepla z podlahového vytápění do vytápěných prostor. A také k dokonalému a rovnoměrnému přenášení tepla.

Šetříte peníze

  • Úspora materiálu při objednávání – objednáváte pouze tolik anhydritové směsi, kolik spotřebujete.
  • Úspora materiálu při realizaci - díky technologii dovolují anhydritové potěry oproti klasickým potěrům na cementové bázi redukci síly potěrové vrstvy až o 20-40%.
  • Díky své konzistenci a homogenitě je zaručena stejné pevnost a jakost materiálu v celém průřezu potěru, což je při ručním betonování klasickými cementovými potěry prakticky nedosažitelné.
  • Úspora výdajů na vytápění při systému s podlahovým topením – viz výše.

Šeříte čas

  • Mezi nesporné výhody patří rychlá připravenost podlahy po vylití. Po dvou dnech je podlaha pochůzná a ji lze zatížit. Plné zatížení je podlaha shopna snášet po 28 dnech od vylití. Podlahové topení lze spustit po čtyřech dnech. Tyto samonivelační podlahy, díky své rovinatosti, jsou pak připraveny na pokládku finální nášlapné vrstvy.
  • Rychlost pokládky - denní výkon až 1000 m2

Vysoká kvalita

Laser

  • Vysoká pevnost v tahu za ohybu a v tlaku.
  • Samonivelační podlaha je po vylití rovná. Samonivelační lité podlahy se vyznačují vysokou úrovní rovinatosti a nízkou objemovou roztažností a z tohoto důvodu je možné provádět souvislé plochy bez dilatací až do výměry 600m2 u nevytápěných potěrů a do 300m2 u vytápěných potěrů.

Samonivelační anhydritový potěr a vlhkost

Anhydritové potěry lze použít v domácím sektoru v prostorách s občasným výskytem vyšší vlhkostí např. koupelny, wc, kuchyně. Anhydritové potěry nejsou vhodné do venkovního a trvale mokrého prostředí (bazény, sprchy, sauny, průmyslové prádelny apod.). Při náhodném promočení anhydritového potěru a jeho následném vysušení se pevnost vrátí na původní hodnotu.

Tvorba webové prezentace -Filion- | © 2005 - 2018 Stapra Group s.r.o